Wizyta partnerów z Hesji w Grodzisku Wielkopolskim

W dniach od 7 do 11 listopada 2013 r. odbyła się pierwsza wizyta studyjna niemieckich partnerów europejskiego projektu „Comenius Regio.
Cele wizyty :
1. Wymiana informacji na temat systemów edukacyjnych w regionach partnerskich.
2. Prezentacja instytucji i szkół biorących udział w projekcie.
3. Przygotowanie i opisanie wymagań koniecznych do uruchomienia wspólnej platformy edukacyjnej.
4. Zacieśnianie współpracy miedzy partnerami z Hesji i z Wielkopolski poprzez prezentacje ciekawych zakątków Grodziska Wielkopolskiego.

W trakcie wizyty odbyła się oficjalna prezentacja partnerów projektu Comenius Regio MultiM@dia, spotkanie z władzami samorządowymi Powiatu: Starostą Mariuszem Zgaińskim i Członkiem Zarządu Sławomirem Górnym. W imieniu gości wystąpiła Dyrektor Europa- Studienseminar Giessen pani Jutta Sandelbaum , a pani Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu Ewa Superczyńska dokonała prezentacji dotychczasowej współpracy z partnerami z Niemiec. Goście z Niemiec zwiedzili szkoły uczestniczące w projekcie. Wspólnie z dyrektorami szkół i Panią Iwona Wysocką Kierownikiem Pracowni Kształcenia Ustawicznego w poznańskim ODN-nie hospitowali po dwie lekcje w Zespole Szkoł ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. W formie warsztatów przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystania dla celów projektu „ Platformy Moodle”. Mimo , że harmonogram pracy podczas wizyty naszych partnerów był bardzo napięty znaleźliśmy czas na zwiedzanie uroczych zakątków Grodzisk Wielkopolskiego i przyjacielskie wieczorne spotkanie.

Kategorie: Aktualności

Komentarze są wyłączone.